Pozvánka na Exkurziu " Tatranské elektrické železnice, Rušňové depo v Poprade" - 26.-28.8.2022

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - Poprad 26.-28.8.2022.pdf 0.52 MB

Malokarpatská lesná železnica v okolí Smolenického zámku - 2.7.2022

Dňa 2. júla 2022 sa v zmysle plánu činnosti KPŽT na rok 2022 uskutočnila akcia  „Malokarpatská lesná železnica v okolí Smolenického zámku“. Zúčastnilo sa jej 16 členov klubu a ich rodinných príslušníkov a všetci si pochvaľovali počasie, ktoré bolo ako na objednávku. Autobus nás odviezol z Trnavy do Smoleníc, odkiaľ sme sa presunuli zo zastávky autobusu peši za 20 minút na nádvorie Smolenického zámku. Nasledovala jeho prehliadka s odborným výkladom príjemnej sprievodkyne. Najviac nás zaujali prekrásne výhľady z veže Smolenického zámku.

Po prehliadke zámku a prestávke na občerstvenie nasledovala turistická vychádzka „po stopách Malokarpatskej lesnej železnice v okolí Smolenického zámku“ v dĺžke asi 6 km. Touto vychádzkou nás previedol a informácie o histórii lesnej železničky podrobne opísal člen klubu p. Wagner.

Turistickú vychádzku sme ukončili v jednej z reštaurácii obce Smolenice, kde sme doplnili energiu a rozprávali o zážitkoch a dojmoch z absolvovaného výletu. Všetci účastníci chválili akciu a tešia sa na ďalšie klubové akcie.

Tu je zopár fotografií z akcie - Fotogaléria

Pozvánka na akciu "Malokarpatská lesná železnica v okolí Smolenického zámku" - 2.7.2022

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - Smolenice 2.7.2022.pdf 0.39 MB

Expozícia KPŽT - sprístupnenie pre verejnosť v rámci „Modulárskeho stretnutia železničných modelárov a „DOD SPŠ dopravnej v Trnave“ dňa 17.6.2022 v čase 13:00 – 17:00 hod.

Názov súboru Veľkost
KPZT-expozicia-pozvanka.jpg 0.5 MB
SPSDTT2022-Info-V.jpg 1.26 MB
SPSDTT2022-Plagat-V.jpg 1.16 MB

Brigáda na lesnej železnici na Katarínke

Dňa 4. júna 2022 sa v zmysle plánu činnosti KPŽT na rok 2022 uskutočnila brigáda na lesnej železnici na Katarínke. Zúčastnilo sa jej 18 členov klubu a ich rodinných príslušníkov. Aj keď bolo dusné počasie tak robota išla ako po masle, avšak brigádnici vypotili litre potu. Brigádnici pomohli pri podbití a navození štrku do koľajiska na časti trate pod nástupnou staničkou, rozrezávaní podvalov a navození a vysypaní štrku a podvalov k nástupnej staničke. Brigádničky nalakovali vnútorné a vonkajšie priestory jedného vozňa. Po poctivo vykonanej práci si všetci pochutili na výbornom fazuľovom guláši. Z Katarínky všetci odchádzali unavení, ale spokojní s vedomím dobre vykonanej práce a že pomohli  pri ďalšom rozvoji lesnej železničky na Katarínke.

Tu je zopár fotografií z akcie - Fotogaléria

Pozvánka na brigádu na lesnej železničke na Katarínke 4.6.2022

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - brigáda na lesnej železničke na Katarínke - 4.6.2022.pdf 0.51 MB

12.ročník pochodu Memoriál Ing. Mariána Školníka – Po stopách malokarpatských železníc – Katarínka

V sobotu 21. mája 2022 sa uskutočnil „12.ročník pochodu Memoriál Ing. Mariána Školníka – Po stopách malokarpatských železníc – Katarínka“. Zúčastnilo sa ho 35 členov KPŽT a ich rodinných príslušníkov. Noc pred akciou bola v znamení búrok, ale počasie sa na koniec umúdrilo a účastníkom akcie prialo, bolo nádherné. Tohto roku tradičný výstup na Katarínku z obce Naháč absolvovalo len zopár účastníkov, väčšina prišla od horárne nad Dechticami.

Všetci sa stretli pri „staničke“ úzkorozchodnej železničky, ktorú vlastnia a prevádzkujú členovia nášho Klubu - otec a syn Ružekovci. Účastníci si vypočuli príhovor predsedu KPŽT – Mgr. Jozefa Schmidta a rozprávanie p. Ivana Ružeka o histórii a budúcich plánoch úzkorozchodnej železničky. Potom sa všetci účastníci presunuli k zrúcaninám kláštora, kde p. Ivan Ružek porozprával mnoho zaujímavého o histórii kláštora.

Po prehliadke zrúcaniny bývalého kláštora, kde boli urobené aj spoločné fotografie, sa účastníci presunuli späť, ku železničke.  Tu potom nastala očakávaná udalosť dňa a to naštartovanie rušňa a možnosť prevezenia sa vláčikom po železničke do cieľovej staničky „Katarínka Pokoj a dobro“ a späť, z čoho mali radosť najmä deti, ale aj „dospeláci“ sa nedali zahanbiť a radi sa vláčikom previezli.

Akciu všetci chválili, tí čo neprišli môžu ľutovať a nakoniec všetci odchádzali spokojní a v očakávaní, že sa na Katarínke stretneme aj o rok.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť v našej Galérii.

Pozvánka na 12. Memoriál pochodu Ing. Mariána Školníka - Katarínka, 21.5.2022

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - 12. Memoriál M.Školníka 21.5.2022.pdf 0.58 MB

Výročná členská schôdza sa uskutočnila 13.05.2022.

Podrobné informácie sú uložené v sekcii "Členská schôdza".

Pozývame Vás na Výročnú členskú schôdzu, ktorá sa uskutoční 13. mája 2022 v obvyklých priestoroch železničnej stanice Trnava.

Pozvánka je zverejnená v časti Členská schôdza.

V deň konania VČS bude členom klubu sprístupnená expozícia KPŽT na 4. nástupišti.

Prehliadku expozície si môžu členovia klubu prezrieť v čase 14:30 – 15:20 hod.

 

V pozvánke na VČS je uvedené, že členské príspevky sa budú platiť za roky 2021 a 2022.

Výška ročného členského príspevku je 7 eur, dôchodca 3 eura.

Prosíme členov klubu, aby si priniesli presnú hotovosť.

Plán činnosti KPŽT v roku 2022

Názov súboru Veľkost
KPŽT Plán činnosti na rok 2022.docx 0.05 MB