Pozvánka - brigáda na lesnej železničke na Katarínke - 3.6.2023

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - brigáda na lesnej železničke na Katarínke - 3.6.2023.pdf 0.51 MB

Brigáda na Expozícii KPŽT - 13.5.2023

Dňa 13. mája 2023 sa v zmysle plánu činnosti KPŽT na rok 2023 uskutočnila brigáda na Expozícii KPŽT umiestenej pri 4. nástupišti ŽST Trnava. Zúčastnilo sa jej 5 členov klubu. Nízku účasť na brigáde pravdepodobne zapríčinilo nie príliš priaznivé počasie. Brigádnici sa však pochlapili, rozdelili sa do dvoch skupín. Jedna skupina vykonala opravu časti steny na klubovom vozni „Daa-k“ a druhá skupina zrealizovala montáž striešok na vitríny expozície a opravu náteru na vitrínkach. Vzhľadom na nízky počet brigádnikov na montáž skriniek vo vozni „Gbqs“ („Zts“) nezostal čas. Výbor KPŽT pevne verí, že na ďalšej brigáde na Expozícii KPŽT sa zúčastní viacej členov klubu. Z brigády všetci odchádzali unavení, ale spokojní s vedomím dobre vykonanej práce a že pomohli pri zveľaďovaní Expozície KPŽT.

Tu je zopár fotografií z akcie - Fotogaléria

Pozvánka na brigádu na Expozícii KPŽT

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - Brigáda na expozícii KPŽT - 13.5.2023.pdf 0.51 MB

13.ročník pochodu Memoriál Ing. Mariána Školníka – Po stopách malokarpatských železníc – Katarínka 1.5.2023

V pondelok 1. mája 2023 sa uskutočnil „13.ročník pochodu Memoriál Ing. Mariána Školníka – Po stopách malokarpatských železníc – Katarínka“. V zmysle plánu činnosti sa mal uskutočniť 29.4.2023 avšak vzhľadom na nepriaznivé počasie bol preložený na pondelok. Zúčastnilo sa ho 27 členov KPŽT a ich rodinných príslušníkov. Počasie bolo nádherné, takže nič nebránilo úspešnému priebehu akcie. Tradičný výstup na Katarínku z obce Naháč absolvovalo 8 účastníkov, väčšina prišla od horárne nad Dechticami.

Po príchode všetkých účastníkov akcie sa všetci presunuli pred zrúcaninu kláštora, kde bola urobená tradičná spoločná fotografia. Potom sa účastníci akcie presunuli okolo kláštora k „staničke“ úzkorozchodnej železničky, ktorú vlastnia a prevádzkujú členovia nášho Klubu - otec a syn Ružekovci. Účastníci si vypočuli príhovor predsedu KPŽT Mgr. Jozefa Schmidta k 13. ročníku pochodu memoriálu M. Školníka a zároveň poinformoval o najbližších akciách KPŽT. Následne p. Ivan Ružek porozprával o budúcich plánoch úzkorozchodnej železničky. 

Keďže už sa blížil čas obeda, účastníci akcie sa posilnili chutnými klobáskami a pripraveným občerstvením a potom majiteľ a rušňovodič v jednom p. Robo Ružek naštartoval rušeň a záujemcovia využili možnosť prevezenia sa vláčikom po železničke do cieľovej staničky „Katarínka Pokoj a dobro“ a späť, z čoho mali radosť najmä deti, ale  „dospeláci“ sa nedali zahanbiť a radi sa vláčikom previezli.

Akciu všetci chválili, tí čo neprišli môžu ľutovať a nakoniec všetci odchádzali spokojní a v očakávaní, že sa na Katarínke stretneme aj o rok.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť v našej Galérii.

Vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia na sobotu 29.4.2023  prekladáme termín konania 13.ročníka pochodu Memoriál Ing. Mariána Školníka na pondelok 1. 5.2023.

Dúfam, že Vám to nespôsobí problémy a prídete aj napriek posunu termínu.

Pozvánka na 13. Memoriál pochodu Ing. Mariána Školníka - Katarínka, 29.4.2023

Názov súboru Veľkost
Pozvánka - 13. Memoriál M.Školníka 29.4.2023.pdf 0.53 MB

Výročná členská schôdza sa uskutočnila 17.03.2023.

Podrobné informácie sú uložené v sekcii "Členská schôdza".

Pozvánka na výročnú členskú schôdzu KPŽT - 17.3.2023

Názov súboru Veľkost
Pozvánka VČS KPŽT_17.03.2023.pdf 0.3 MB

Plán činnosti KPŽT na rok 2023

Názov súboru Veľkost
KPŽT Plán činnosti na rok 2023.pdf 0.44 MB